JABLOTRON 100 - bezdrátové prvky


Sběrnicové moduly
  JA-111R Sběrnicový modul pro bezdrátové připojení komponentů JA-100
JA-111R Rádiový sběrnicový modul JA-111R slouží k připojení všech bezdrátových zařízení systému JABLOTRON 100. Pro dokonalé pokrytí zabezpečeného prostoru lze instalovat do systému až 3 moduly JA-111R.
  JA-110R 80 Sběrnicový modul pro bezdrátové jednosměrné periferie JA-80
JA-110R 80 Rádiový modul sloužící ke komunikaci systému JABLOTRON 100 s jednosměrnými bezdrátovými periferiemi systému JABLOTRON 80 Oasis. Umožňuje modernizaci bezdrátového systému Oasis na systém JABLOTRON 100 se zachováním některých původních prvků (např. detektorů).
Klávesnice a přístupové moduly
  JA-152E Bezdrátový přístupový modul RFID
JA-152E JA-152E je obousměrný bezdrátový přístupový modul s RFID čtečkou pro ovládání zabezpečovacího systému. Obsahuje jeden ovládací segment, a pokud je potřeba, může být vybaven až 20 ovládacími segmenty JA-192E.
  JA-153E Bezdrátový přístupový modul s klávesnicí a RFID
JA-153E JA-153E je obousměrně komunikující bezdrátový přístupový modul s klávesnicí a RFID čtečkou pro ovládání zabezpečovacího systému. Obsahuje jeden ovládací segment, a pokud je potřeba, může být vybaven až 20 ovládacími segmenty.
  JA-154E přístupový modul s displejem, klávesnicí a RFID
JA-154E JA-154E je obousměrně komunikující bezdrátový přístupový modul s LCD displejem, klávesnicí a RFID čtečkou pro ovládání systému. Obsahuje jeden ovládací segment, a pokud je potřeba, může být vybaven až 20 segmenty JA-192E.
  JA-192E Ovládací segment přístupových modulů
JA-192E JA-192E je ovládací segment pro přístupové moduly JA-112E, JA-113E, JA-114E, JA-152E, JA-153E a JA-154E.
  DE06-12 Síťový zdroj 12V / 0.5A
JA-192E Tento zdroj je určen pro napájení bezdrátových klávesnic, případně pro napájení jiných 12V zařízení jako jsou například GSM komunikátory nebo přijímače UC firmy Jablotron.
Detektory
  JA-151P-WW Bezdrátový PIR detektor pohybu v moderním designu
JA-151P-WW Slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov. Jeho garantované detekční pokrytí je 90° / 12 m. Výrobek je výsledkem velmi vysokých kvalitativních a designových cílů a svým tvarem esteticky zapadnou i do luxusního interiéru. Kromě standardního umístění v rohu místnosti je možná montáž na plochu stěny do estetického rámečku JA-193PL, kdy je detektor částečně zapuštěn a elegantně splývá se stěnou. Pro speciální aplikace, jakými jsou například montáž na strop či nakloněný úhel záběru, poslouží kloubový držák JA-191PL.
  JA-151P-WG Bezdrátový PIR detektor pohybu v moderním designu
JA-151P-WG Slouží k prostorové detekci pohybu osob v interiéru budov. Jeho garantované detekční pokrytí je 90° / 12 m a ve variantě s šedou čočkou jeho odolnost vůči bílému světlu výrazně převyšuje nad předepsané hodnoty normy. Odolnost vůči bílému světlu pomáhá redukovat falešné poplachy způsobené osvětlením vozů skrze okna, bleskem či reflexními předměty.
  JA-150P Bezdrátový PIR detektor pohybu
JA-150P JA-150P je detektor pohybu PIR určený pro ochranu interiérů. Detekuje pohyb osob v prostoru. Charakteristiky detekce lze optimalizovat pomocí výměnných čoček.
  JA-160PC (90°) Bezdrátový PIR detektor pohybu s kamerou
JA-160PC JA-160PC 90 je pohybový PIR detektor s vestavěným kamerovým modulem. Umožňuje detekovat pohyb ve střeženém prostoru včetně vizuálního potvrzení poplachu. Možnost pořízení snímku na vyžádání, úhel záběru kamery: 90°.
  JA-160PC Bezdrátový PIR detektor pohybu s kamerou
JA-160PC JA-160PC je pohybový PIR detektor s vestavěným kamerovým modulem. Umožňuje detekovat pohyb ve střeženém prostoru včetně vizuálního potvrzení poplachu.
  JA-180P Bezdrátový PIR detektor pohybu osob
JA-160PC Detektor pohybu JA-180P detekuje pohyb osob uvnitř budovy. Reakce na zjištěný pohyb je buď okamžitá nebo zpožděná. Vestavěný tamper kontakt chrání systém před neoprávněným zásahem.
  JA-180PB Bezdrátový detektor pohybu osob a rozbití skla
JA-160PC JA-180PB je kombinací detektoru pohybu JA-180P PIR a detektoru rozbití skla v jednom zařízení. Každý detektor komunikuje s ústřednou jako samostatné zařízení.
  JA-185P Bezdrátový PIR detektor pohybu osob
JA-185P JA-185P je malý bezdrátový detektor PIR vhodný na ochranu malých místností nebo interiérů osobních automobilů. Je určen k instalaci na stěnu nebo na strop.
  JA-186P Bezdrátový dvouzónový PIR detektor
JA-186P Detektor je určen k detekci pohybu osob v interiéru budov. Detekce ve dvou zónách poskytuje vysokou ochranu před falešnými poplachy způsobenými např. pohybem domácího zvířete.
  JA-180W Bezdrátový kombinovaný detektor PIR + MW
JA-180W Detektor je určen k detekci pohybu osob v interiérech budov. Díky spojení detekce pohybu a mikrovlnné detekce je senzor vysoce odolný proti falešnému poplachu.
  JA-158P Bezdrátový venkovní detektor pohybu
JA-158P Bezdrátový PIR detektor JA-158P je určen k detekci narušení venkovního prostoru člověkem. Jedná se o venkovní detektor firmy Optex, doplněný vysílačem, kompatibilním se systémem JABLOTRON 100.
  JA-187P Bezdrátový venkovní dvouzónový detektor pohybu – záclona
JA-157P Detektor JA-187P je určen ke zjištění narušení venkovního prostoru pohybem osob. Jedná se o dvouzónový venkovní detektor od fi rmy Optex se zorným úhlem 5°, doplněný vysílačem, kompatibilním se systémem JABLOTRON 100. Je velmi vhodný pro hlídání úzkých prostor.
  JA-159P Bezdrátový venkovní detektor pohybu
JA-157P Bezdrátový PIR detektor JA-159P je určen k indikaci narušení venkovního prostoru člověkem. Jedná se o dvouzónový venkovní detektor firmy Optex, doplněný vysílačem, kompatibilním se systémem JABLOTRON 100.
  JA-150IR Bezdrátová optická závora
JA-150IR Detektor JA-150IR je určen pro detekci protnutí infračervených paprsků vstupem osob procházejících mezi vysílačem a přijímačem. Detektor se skládá ze senzoru Optex a vysílače Jablotron a je napájen 4 lithiovými bateriemi.
  JA-151IR Bezdrátová 4paprsková infra závora
JA-151IR Bezdrátová 4paprsková infra závora JA-151IR je určena k indikaci narušení prostoru.
  JA-180B Bezdrátový detektor rozbití skla
JA-180B Detektor rozbití skla slouží k vyhodnocení poplachu rozbitím skleněné výplně dveří, oken, výloh apod. Detektor vyniká vysokou odolností falešným poplachům které mohou způsobit zvuky podobné tříštění skla.
  JA-185B Miniaturní bezdrátový detektor rozbití skla
JA-180B Malý detektor rozbití skla detekuje rozbíjení skleněných výplní oken a dveří v nainstalované místnosti. Detektor využívá analýzu změny tlaku vzduchu v místnosti v kombinaci s detekcí charakteristického zvuku rozbíjeného skla.
  JA-150M Bezdrátový magnetický detektor se dvěma univerzálními vstupy
JA-150M Jedná se o magnetický detektor, který má dva nezávislé, samostatně nastavitelné vstupy. Detektor je take určen k detekci manipulace s předokenní roletou, vybavenou rohatkovým snímačem pohybu rolety CT-01, dále k připojení speciálních magnetických detektorů - přejezdové, závrtné apod.
  JA-150MB Bezdrátový magnetický detektor se dvěma univerzálními vstupy - hnědý
JA-150MB Jedná se o magnetický detektor, který má dva nezávislé, samostatně nastavitelné vstupy. Detektor je take určen k detekci manipulace s předokenní roletou, vybavenou rohatkovým snímačem pohybu rolety CT-01, dále k připojení speciálních magnetických detektorů - přejezdové, závrtné apod.
  JA-183M Bezdrátový magnetický detektor
JA-183M Detektor JA-183M nabízí vlastnosti dveřního detektoru v příjemně malém designu. Detektor je určen k detekci otevírání dveří nebo oken. Reaguje na oddálení magnetu.
  JA-183MB Bezdrátový magnetický detektor - hnědý
JA-183MB Detektor JA-183MB nabízí vlastnosti dveřního detektoru v příjemně malém designu. Detektor je určen k detekci otevírání dveří nebo oken. Reaguje na oddálení magnetu.
  JA-151M Bezdrátový magnetický detektor mini
JA-151M Detektor JA-151M je určen k detekci otevření okna nebo dveří. Má jedinečný malý rozměr. Je vhodný pro obytné i komerční prostory.
  JA-151MB Bezdrátový magnetický detektor mini - hnědý
JA-151MB Detektor JA-151M je určen k detekci otevření okna nebo dveří. Má jedinečný malý rozměr. Je vhodný pro obytné i komerční prostory.
  JA-182M Neviditelný bezdrátový detektor otevření
JA-182M Detektor JA-182M je určen k detekci otevření okna (nebo dveří). „Neviditelný“ magnetický detektor se instaluje do plastových okenních nebo dveřních rámů a je proto zcela skrytý.
  JA-182SH Bezdrátový detektor otřesu nebo náklonu
JA-182SH Detektor má dva režimy činnosti. Režim detekce otřesu (vibrací) dveří, oken, lehkých příček apod. indikuje pokus o jejich překonání hrubou silou. Režim detekce náklonu může zase indikovat nežádoucí manipulaci s cenným předmětem.
  JA-152NM Bezdrátový zámek kliky s magnetickým detektorem
JA-152NM Bezdrátový modul výstupů PG integrovaný do mechanického zámku, kterým lze blokovat kliku okna či dveří v době zajištění objektu. S pomocí integrovaného magnetického senzoru lze sledovat stav uzavření okna či dveří. Zámek nabízí volitelnou funkci automatického odblokování zámku v případě vyvolání požárního poplachu.
Magnetický senzor v tomto modulu slouží pouze pro informaci o stavu okna či dveří, nikoli k detekci vniknutí do objektu (výrobek není certifikován jako plnohodnotný detektor elektronického zabezpečení). Před instalací modulu je zapotřebí prověřit vhodnost ke konkrétní montáži vzhledem k druhu rámu okna, případně i kliky.
Pro správnou funkci zámku kliky je nutné, aby docházelo k plnému dovření kliky do polohy zavřeno. Nelze zamknout kliku okna či dveří v poloze mikro ventilace či plné ventilace.
  JA-150ST Bezdrátový kombinovaný detektor kouře a teploty
JA-150ST Kombinovaný optický detektor kouře a zvýšené teploty JA-150ST detekuje požár v obytných nebo komerčních budovách. Umožňuje detekci: kouře a zvýšené teploty, kouře nebo zvýšené teploty, jen kouře nebo jen zvýšené teploty.
  JA-151ST Bezdrátový kombinovaný detektor kouře a teploty se sirénkou
JA-151ST Slouží k detekci požárního nebezpečí v interiéru obytných nebo komerčních budov. Detektor je vhodný i pro instalaci v autokaravanech nebo mobilních domech.
  LD-81 Záplavový detektor
JA-151ST Slouží pro indikaci zaplavení prostor (sklep, koupelna apod.) vodou. Tuto informaci lze zavést do zabezpečovacího systému a odeslat zprávu majiteli. Připojuje se k systému JABLOTORN 100 (JA-181M) a OASiS (JA-81M)
  JA-151TH Bezdrátový detektor teploty
JA-151TH Detektor průběžně monitoruje a odesílá informace o teplotě na webovou Samoobsluhu Jablotronu, kde je dostupné grafické zobrazení za vybrané období. Možnost nastavení SMS notifikace při podtečení a překročení nastavených mezních hodnot teploty.
  JA-150TP Bezdrátový pokojový termostat
JA-151TH Slouží k měření a řízení pokojové teploty. Termostat rozšiřuje možnosti systému JABLOTRON 100 v oblasti domácí automatizace jednoduché zónové regulace. Ke spínání topení se používá standardních programovatelných výstupů ústředny. 
Možnost automatického přepnutí na ekonomickou teplotu při zajištění, možnost dálkového nastavení teploty z mobilní aplikace, režim týdenního kalendáře, možnost přepnutí na manuální nastavení teploty + možnost vypnutí v případě, že objekt má být jen temperován, blokování topení při otevřeném okně, report v případě přehřátí nebo zamrznutí, jednoduché ovládání kolečkem, graf historie teploty.
  JA-180G Bezdrátový detektor úniku plynu
JA-151TH Detektor úniku plynu JA-180G reaguje na hořlavé plyny a výpary (zemní plyn, metan, propan, butan, acetylén apod.). Při aktivaci vyšle na ústřednu požární poplachový signál a spustí poplach vestavěnou sirénou.
  EI208DW Autonomní detektor plynu CO s displejem
EI208DW Slouží k detekci plynu CO (oxid uhelnatý), a včasnému varování před nebezpečnými účinky tohoto plynu na lidské zdraví. Detektor je certifikován pro instalace v interiérech budov, karavanech a lodích. Indikace opticky signálkou a také na displeji.
  EI208W Autonomní detektor plynu CO
EI208W Slouží k detekci plynu CO (oxid uhelnatý), a včasnému varování před nebezpečnými účinky tohoto plynu na lidské zdraví. Detektor je certifikován pro instalace v interiérech budov, karavanech a lodích. Indikace opticky signálkou a také na displeji.
  JA-150G-CO Bezdrátový modul pro připojení CO detektoru Ei208W(D)
JA-150G-CO Zásuvný modul určený pro přímou zástavbu do autonomního detektoru CO Ei208W či Ei208DW, který umožňuje jeho bezdrátové připojení do systému JABLOTRON 100.
Sirény
  JA-150A Bezdrátová siréna vnitřní
JA-150A Bezdrátová siréna pro vnitřní prostředí JA-150A je určena k akustické signalizaci poplachu, dále příchodového a odchodového zpoždění a aktivace výstupů PG v zabezpečovacím systému.
  JA-162A Bezdrátová siréna vnitřní do zásuvky
JA-162A Siréna JA-162A slouží pro indikaci poplachu uvnitř objektu. Je možné ji využít i pro další akustické indikace jako jsou aktivace PG výstupů, příchodové/odchodové zpoždění nebo domovní zvonek.
  JA-151A Bezdrátová siréna venkovní
JA-151A

Zálohovaná bezdrátová venkovní siréna JA-151A je určena k signalizaci poplachů, aktivací systému či zapínání a vypínání výstupů PG v zabezpečovacím systému. Kryty jsou dodávány ve variantách nerez nebo plast v bílé nebo šedé barvě:

siréna venkovní

  JA-163A Bezdrátová venkovní bateriová siréna
JA-163A

Siréna slouží pro indikaci poplachu v exteriéru a pro doplňkovou akustickou signalizaci. Siréna je napájena z lithiové baterie a to zcela bez potřeby externího napájecího zdroje. Kryty jsou dodávány ve variantách nerez nebo plast v bílé nebo šedé barvě:

siréna venkovní

Dálkové ovladače
  JA-152J MS Obousměrný dálkový ovladač dvoulačítkový
JA-152J Umožňuje dálkově ovládat zabezpečovací systém, různá elektrická zařízení či vyvolat tísňový poplach. Potvrzení provedení akce zpětnou optickou a akustickou odezvou. To vše i na více systémech JABLOTRON 100 (například doma a v kanceláři). Dálkový ovladač může být naučen i do multifunkčního relé typu AC-16x pro ovládání relé dle zvoleného režimu.
  JA-154J MS Obousměrný dálkový ovladač čtyřtlačítkový
JA-154J Umožňuje dálkově ovládat zabezpečovací systém, různá elektrická zařízení či vyvolat tísňový poplach. Potvrzení provedení akce zpětnou optickou a akustickou odezvou. To vše i na více systémech JABLOTRON 100 (například doma a v kanceláři). Dálkový ovladač může být naučen i do multifunkčního relé typu AC-16x pro ovládání relé dle zvoleného režimu.
  JA-186JK Bezdrátový ovladač – černá barva
JA-186JK Dálkový ovladač JA-186JK je určen k dálkovému zajištění / odjištění systému, aktivaci panik poplachů a ovládání dalších zařízení. K dispozici je rovněž dvoutlačítková verze.
  JA-186JW Bezdrátový ovladač – bílá barva
JA-186JW Dálkový ovladač JA-186JK je určen k dálkovému zajištění / odjištění systému, aktivaci panik poplachů a ovládání dalších zařízení. K dispozici je rovněž dvoutlačítková verze.
  JA-182J Bezdrátový ovladač
JA-182J Dálkový ovladač JA-182J je určen k dálkovému zajištění / odjištění systému, aktivaci panik poplachů a ovládání dalších zařízení. Klíčenka má vestavěnou praktickou funkci „dětský zámek“.
  JA-188J Bezdrátové nástěnné tlačítko
JA-188J Tlačítko JA-188J je určeno pro bezdrátovou aktivaci panik nebo tísňového poplachu. Rovněž se používá jako dálkový ovladač pro zajištění / odjištění zabezpečovacího systému nebo dálkové ovládání jiných zařízení.
  JA-189J Bezdrátové tlačítko
JA-189J Tlačítko JA-189J se používá hlavně jako dveřní zvonek. Lze ho však také naučit do ústředny jako panik tlačítko či pro ovládání výstupů PG.
  JA-187J Bezdrátové přenosné aktivační tlačítko
JA-187J Tísňové tlačítko JA-187J může dálkově aktivovat tísňový poplach nebo obsluhovat různá zařízení. Je určeno zejména pro přivolání pomoci – jako osobní tísňové tlačítko.
  JA-185J Vysílač do vozidla
JA-185J Tento modul je určen pro instalaci do automobilu na ovládání různých zařízení (například na otevírání garážových vrat, závor parkovišť apod.). Je napájen 12 V nebo 24 V z auta.
  JA-190J Bezdotyková přístupová karta RFID pro systém JA-100
JA-190J Přístupová karta RFID pro systém JA-100.
125 kHz / Jedinečný kód Jablotron
  JA-195J Bezdotykový RFID přívěšek pro systém JA-100
JA-195J Přístupový čip k systému JA-100 ve tvaru přívěšku na klíče.
125 kHz / jedinečný kód Jablotron, černé provedení z kovu a odolného plastu.
  JA-192J Bezdotykový RFID přívěšek pro systém JA-100
JA-192J Přístupový čip k systému JA-100 ve tvaru přívěšku na klíče.
125 kHz / jedinečný kód Jablotron, černé provedení z odolného plastu.
  JA-194J-RE RFID kožený přívěsek - červený
JA-194J-RE Univerzální přístupový čip k systému JABLOTRON 100 ve tvaru přívěsku na klíče.
  JA-194J-BK RFID kožený přívěsek - černý
JA-194J-BK Univerzální přístupový čip k systému JABLOTRON 100 ve tvaru přívěsku na klíče.
Výstupní moduly
  JA-151N Bezdrátový signálový modul výstupů PG
JA-151N Bezdrátový signalizační modul JA-151N (2 A/60 V) kopíruje stav vybraného výstupu PG (PG 1 až PG 32). Konkrétní výstup PG je adresován na modulu pomocí DIP switchů.
  JA-150N Bezdrátový silový modul výstupů PG
JA-150N Signálový modul výstupů PG JA-111N obsahuje jedno spínací relé (2 A / 60 V DC) s nastavením NO nebo NC. Příslušný výstup PG je programovatelný DIP switch (obsluhuje jeden z výstupů PG 1 - 32).
  JA-180N Bezdrátový modul silových relé
JA-180N Modul obsahuje dvě silová relé řízená rádiem. Napájí se ze sítě a lze jej použít: pro bezdrátové dálkové ovládání spotřebičů pomocí ovladačů JA 18xJ a k příjmu signálů z bezdrátových detektorů JA-18x.
  JA-150EM-DIN Bezdrátový modul pulzního výstupu elektroměru
JA-150EM-DIN Modul určený k montáži na DIN lištu slouží k informativnímu zobrazení stavu elektroměru, který má zákazník přehledně k dispozici ve webové samoobsluze MyJablotron.
  AC-160-C Bezdrátové multifunkční relé do montážní krabice
AC-160-C Bezdrátové multifunkční relé je komponentem systému JABLOTRON 100. V případě naučení do ústředny relé kopíruje zvolené PG výstupy.
  AC-160-DIN Bezdrátové multifunkční relé na DIN lištu
AC-160-DIN V případě naučení multifunkčního relé do ústředny systému JABLOTRON 100 kopíruje zvolené PG výstupy. Avšak relé může být instalováno jako plně autonomní zařízení, reagující na aktivaci jednosměrných detektorů řady JA-15x.