Kamerové systémy (CCTV)

Provádíme projekty, montáže, servis a revize kamerových systémů. 


kameraKamerové systémy se stávají čím dál tím častěji doplňkem našeho života. Jsou především důležitou součástí elektronického zabezpečovacího systému objektů. Neustálý vývoj kamerových technologií a klesající ceny umožňují nasazení těchto systémů i v privátní sféře. Toto bylo s ohledem k jejich ceně ještě v nedávné době zcela výjimečné. 
V domácnostech slouží kamerové systémy k monitorování dění v domě a jeho okolí (vchody a vjezdy do domu, garáže, zahrady, sklady). Ve firmách sledují kromě vnějších prostorů hlavně důležité výrobní procesy, skladovací haly, vstupy do objektů apod. Cílem nasazení kamerových systémů je snížení potřeby fyzické ostrahy objektů, centrální sledování zájmových prostorů, přístup k záznamu nahraných událostí, ale i prevence proti potencionálním pachatelům trestné činnosti.

Nejdůležitější součástí kamerového systému je vlastní kamera. Proto je nutné klást velký důraz na správný výběr kamery. Nejdůležitějšími faktory při výběru kamery jsou její rozlišení, citlivost na světlo, typ snímacího čipu, mechanické provedení atd.

 

Typy kamer

 

Analogové kamery IP kamery
černobílé i barevné provedení standardní a megapixelové kamery (rozlišení až 10 megapixelů)
rozlišení až 700 TV řádků digitální přenos z IP kamery do NVR (síťového záznamového zařízení)
režim Den/Noc - při nízké intenzitě osvětlení automaticky přepnou do čb režimu možnost bezdrátového připojení kamery
IR přísvit - pro prostředí, kde nepostačuje citlivost D/N kamery - dosvit až několik desítek metrů (kvalitní černobílý obraz při absolutní tmě) přenos všech informací (audio, video, napájení, další funkce) po jediném UTP kabelu, který je zapojen do LAN počítačové sítě
provedení vnitřní i venkovní - standard, kompakt, DOME, speciální při větším počtu kamer důležitá dostatečná propustnost počítačové sítě
přenos signálu od každé kamery do záznamového zařízení samostatným kabelem  vyšší cena oproti analogovým kamerám
příznivá cena  

ip_camera

 

IP kamerové systémy jsou bezpochyby nejrychleji se rozvíjející oblastí v CCTV. Jejich rozvoj je možný právě díky dynamickému rozvoji výpočetní techniky a dnes již všude přítomným počítačovým sítím. V některých instalacích lze využít i tzv. hybridní systém (kombinace analogových a IP kamer). 

Se správným výběrem kamery, přenosové trasy, záznamového zařízení a dalších komponentů se nemusíte zatěžovat. Sdělte nám své představy a profesionální návrh kamerového systému nechte na nás.

ip_camera